Jump to content
yusufsinss

Kimi No Na Wa Anime Filmi /

Recommended Posts

Posted (edited)

Selamlar Millet! Bir Ordulu olarak fındık topladığım ve memleket görevimi (!) yaptığım için şu anda internetim yok ve konu açamıyorum. Bilgilendirmek istedim.

⚬⚬ 

Yapım Yılı: 2016

Tür: Romantik, Fantezi, Drama

IMDB: 8.5/10

⚬⚬

İki yabancı kendilerini tuhaf bir şekilde birbirine bağlandı. Bir bağlantı oluştuğunda, mesafe onları ayırmak için yeterli şey olacak mı?

Taş kalpli üstad Makoto Shinkai tarafından yönetilen bu efsane film, o kadar yüksek IQ gerektiriyor ki, Inception filmiyle bile yarışabilir. Şimdi size bu güzel anime filminin hikayesini açık açık anlatmadan önce karakterleri biraz tanıtmak istedim:

1-) Taki Tachibana

UAGiR0ZO_400x400.jpg.7144693ec93d8b790d29721de99ff3c2.jpg

Bir İtalyan restoranında part-time işini sürdürdüğü, arkadaşlarıyla eğlenceli zaman geçiren ve çizimleri sayesinde mimaride bir gelecek umduğuyla yoğun bir yaşam tarzı yaşayan 17 yaşında bir lise öğrencisi. Tokyo'da yakışıklı bir çocuk olarak yaşamak isteyen Mitsuha Miyamizu adlı bir lise kızıyla beden değiştirmeye başladığında yaşam tarzı bir değişime giriyor.

2-) Mitsuha Miyamizu

tumblr_pp39476vJt1u1ycqw_540.jpg.d49ddc3f4d9586792c0720b149d7fda0.jpg

Itomori adlı küçük bir kasabada yaşayan 17 yaşında bir lise öğrencisi ve tapınağında rahibe olarak görev yaptığı Miyamizu ailesinin bir üyesi. Ancak Mitsuha, bu küçük kasabadan hiç haz etmiyor.
Babasıyla gergin bir ilişkisi var. Tapınakta yaşamayı sevmiyor ve Tokyo'da yakışıklı bir çocuk olarak yaşamak istiyor. Dileği sonunda, hayallerinde Taki Tachibana adlı bir lise öğrencisiyle beden değiştirmeye başlayacağı için kısmen değişiyor.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Film Makoto Shinkai'nin elinden çıkan bir şaheser ve animasyonları çok güzel. Her Makoto Shinkai filmi gibi çok fazla tren sahnesi kullanılmış 😄 Filmi izlerken o kadar değişik duygular içerisinde oluyorsunuz ki bazı yerlerde hüzün, bazı yerlerde gelen komik sahneyle birlikte gülme hissi, bazı yerlerde içinizden gelen bir ürperti. Filmin konusu o kadar güzel ki Japonların dram filmi yapması yasaklanmalı diyen birini bile gördüm. Benim bu filme puanım:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Animasyonlar: 7/10

Nedeni; koşma animasyonları! Miss gibi film yapmışsınız bi koşma animasyonu tutturamamışsınız. Aşkolsun Makoto ayıp oluyor karşim.

https://www.youtube.com/watch?v=5-IrdJxHWtE

Hikaye: 9.5/10

10/10 verirsem nazar değer. 0.5 puan kırıyorum 😛

Müzikler: 8/10

Müziklerin yerleştirildiği yerler çok iyi. Müzikler sahneye cuk oturmuş.

Benden söylemesi bi şans verin verin bu filme. İşim çıktı kısa tutuyorum burayı. İyi eğlenceler.

Edited by yusufsinss
  • Like 3
  • Thanks 1

Öneri için teşekkürler lakin konu özetini yetersiz buldum. 

• Like 1

On 27.08.2019 at 2:16 AM, levi said:

Öneri için teşekkürler lakin konu özetini yetersiz buldum. 

Önerin için teşekkürler bahçeden yeni gelmiştim ve acayip yorgundum o yüzden biraz kısa yazdım hemen uyudum. Yakında daha iyileri sizlerle!