Jump to content

Recommended Posts

Tür: Doğaüstü, Dram, Romantik Komedi, Macera, Komedi, +13

Bölüm: 366

Yazar: Tite Kubo

Yönetmen: Noriyuki Abe

Bleach serisi 15 yaşındaki hayaletleri görebilme yeteneğine sahip olan Kurosaki'nin hayatını konu almaktadır.

Kurosaki Ichigo, 15 yaşında bir lise öğrencisidir. Bir gün karşısına Rukia Kuchiki isimli bir Shinigami (Ruh Kesici) çıkar. Rukia bir gün, bir Hollow'u (Kötü Ruh) takip ederken Kurosaki Ichigo ile tanışır. Kötü ruh ile savaşırken yaralanır ve güçlerini Kurosaki İchigo'ya aktarmak zorunda kalır. Böylece asıl hikaye ve macera başlar. 

İkili beraber mücadele etmeye ve hollowları aramaya başlarlar. Beraber hollowları bulup, düzensiz ruhlar üzerinde Kidoh yapar ve onları Ruh Toplumu'na (Soul Society) yollarlar.

İlk bölümlerde daha çok karakterler ve onların geçmişlerine odaklanılmıştır. Olaylar açıldıkça hikaye Ruh Toplumuna doğru derinleşmeye başlar.

Hikayemizde toplam 6 önemli karakter bulunmaktadır. Asıl nokta Kurosaki Ichigo olsada, bu 5 karakterde oldukça önemlidir.

Karakterlerimiz: Kurosaki İchigo, Kuchiki Rukia, İnoue Orihime, Yasutora Sado (Çad), Uryū İshida ve Kon.

Bleach sıkılmadan, zevk alarak izleyebileceğiniz bir animedir. Doğrusu ben animeyi izlerken biraz duraksamak için yer aramıştım. Anime süregelen olaylarla devam edip duruyor ve olaylar hiç de tahmin edilecek gibi değiller. Kahramanlarımız daima bir mücadele içerisindeler. Hatta daha da ilerleyen bölümlerde 'Artık durup normal bir hayat yaşasınlar!' diye bir isyanda bulunmuştum.

Bu anime ile ilk defa 2009 senesinde tanıştım ve şu 10 sene boyunca birçok anime izlememe rağmen, daima favori animem olarak kalacak.

Şunu söylemem gerek ki animenin 1/3 neredeyse fillerle dolu. Ben anime izlerken fillere takılmayan birisi olduğum için hiç sıkılmadım. Bu animenin fillerinin de sizi sıkmayacağını, zevk alarak izleyeceğinizi umarım.

33a032c51f8a0f0939292270d4cb5a63.jpg

• Like 3